3D Microblading Kaş Tasarımı

3D Microblading Kaş Tasarımı

Kaşlar yüzünüzün ifadesini ve hatlarını belirler. Kaşınızın aldığı şekil sizin ruh halinizi gösterir ve daha genç görünmenizi sağlar. Kaşlar genellikle düzensiz ve sürekli alındıklarından seyrek çıkarlar. Boyamak sadece kısa vadeli bir çözüm olabilir, çünkü kaş tüylerinin ömrü yaklaşık dört haftadır. Bu nedenle Microblading 3D Kıl Tekniği size en ideal çözümü sunar. Microblading 3D Kıl Tekniği ile yapılan kaşlar, doğal düzgün ve dolgun görünümüyle yüzünüze estetik bir görünün kazandırmaktadır. Microblading 3D Kıl Tekniği, kaşlarının seyrelmesinden şikayet eden, kaş şeklini belirginleştirmek, kalınlaştırmak yahut şeklini değiştirmek isteyenler tarafından oldukça rağbet görmektedir.

3D Microblading uygulamasında ortaya çıkan sonuç ile gerçek kaşınızla ayırt edilemez. Uygulanan bu teknik ile doğal kıl görüntüsü verilir.

İPEK KİRPİK UYGULAMASI

İpek kirpik ekleme uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir.

İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Kişinin göz yapısına göre ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Yaklaşık 1-1.5 saat süren uygulamanın sonucunda anlamlı bakışlar ortaya çıkar.

Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde her gün 1er 2şer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir. Aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak alanı eksiltmemiş oluruz.

Uygulama kirpiğin ucuna ekildiğinden kirpik dipleri hava alır. Kirpikler ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi olmaz. Ayrıca özel medikal yapıştırıcısı kullanıldığından hipo-allerjiktir, göze hiçbir yan etkisi bulunmaz ve hassas göz çevresine dahi güvenle uygulanmaktadır.

İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığından gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikleriniz oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur. Üstelik, banyo yaptığınızda veya makyajınızı temizlediğinizde ipek kirpikleriniz zarar görmez, dökülmezler.

Uygulama doğru yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilmektedir. Ancak, bu süre içinde gözün elle ovuşturulması veya doğal nedenlerle gerçek kirpik veya ipek kirpik dökülebileceğinden, takma ipek kirpik uygulamasının belirli aralıklarda bakımının yapılması gerekmektedir.

Güzellik kavramının yeni trendlerinden ipek kirpik ekleme uygulaması her şeyden önce sizi makyaj zahmetinden kurtaracak, rimel kullanmanıza gerek kalmayacaktır, çünkü rimelsiz bile ipek kirpikler çok güzel görünmektedir!